Projekt "Ocalić pamięć"

  • Wyprawa 5a do prehistorii.

    Dzięki dobrej organizacji i zaangażowaniu rodziców klasa 5a już 9 września 2021r. mogła pojechać na wycieczkę do Sławutówka koło Pucka. Znajduje się tu park edukacyjny.

    Wyruszyliśmy o ósmej i po godzinie byliśmy na miejscu. Pogoda nam sprzyjała. Było ciepło i słonecznie. Już samo wejście robi wrażenie. Miejsce jest widoczne z daleka, a parking duży. Zakupiliśmy bilety i ruszyliśmy. Na początku mogliśmy skorzystać z pojazdów Flinstonów oraz dinopociągu. Potem przeszliśmy do kina prehistorycznego, gdzie dinozaur Arnold przybliżył nam czasy, gdy powstawała Ziemia. Następnie przeszliśmy się ścieżką              z dinozaurami. Wielką atrakcją była podróż batyskafem. Kino 7D zachwyciło podmorskimi krajobrazami, stworzenia wodne były tak blisko, że wyciągaliśmy ręce, aby je pogłaskać. Były też straszne momenty, kiedy pękła nam szyba naszego pojazdu i pryskała na nas woda oraz wielki stwór chciał nas chwycić pazurami. Na szczęście skończyło się dobrze i nikt nie ucierpiał. Aby nie zabrakło nam wrażeń, poszliśmy pojeździć na rollercoasterze. Niedaleko znajdowała się piramida, więc chcieliśmy ją zwiedzić. Widzieliśmy złoto faraonów. Wsiedliśmy do kolejki, która wiozła nas przez korytarze pełne duchów, pająków i szkieletów. Tu można było piszczeć do woli! Po tej atrakcji musieliśmy trochę odpocząć, więc poszliśmy na warsztaty paleontologiczne. Z bryły gipsu- młotkami i dłutami - wykuwaliśmy swoje niespodzianki - małe dinozaury! Na terenie parku skorzystaliśmy z placu zabaw, sklepu                 z pamiątkami i kawiarenki z lodami.

     A na koniec naszej wyprawy udaliśmy się do MacDonald’s na niezdrowe jedzonko, które każdy lubi. Zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do Choczewa. To był wspaniały dzień.

                                                                                                 

    Uczniowie klasy 5a

  • Projekt edukacyjny „Czytamy dzieciom”

    We wrześniu 2021 r. uczniowie klas III a i III b ZSP w Choczewie uczestniczyli w spotkaniach literackich zorganizowanych w bibliotece szkolnej w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Czytamy dzieciom”. Książeczki pod kierunkiem pani Grażyny Olszowiec czytali dzieciom członkowie aktywu bibliotecznego. Celem spotkań było rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

        

      Aktyw Biblioteczny ZSP w Choczewie

  • Narodowe Czytanie

    We wrześniu uczniowie ZSP w Choczewie  włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W bieżącym roku Para Prezydencka zaproponowała czytanie utworu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. W spotkaniach literackich organizowanych w bibliotece szkolnej przez panią Grażynę Olszowiec uczestniczyli uczniowie klas: VII a, VII d, VIII a i VIII b. Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa jako podstawowej formy kontaktu z kulturą, jak również  propagowanie dzieł polskiej literatury. 

    Aktyw Biblioteczny ZSP w Choczewie

  • Wystawa „Pomorskie banknoty zastępcze 1914 – 1922”

    We wrześniu br. w bibliotece szkolnej pod kierunkiem pani Grażyny Olszowiec zorganizowana została wystawa autorstwa Bronisława Wątroby „Pomorskie banknoty zastępcze 1914 – 1922”. Stanowi ona wybór miejskich emisji papierowego pieniądza zastępczego będącego w obiegu w latach 1914 - 1922.  Wystawa prezentuje walory miejscowości dzisiejszego województwa pomorskiego.

    Aktyw Biblioteczny ZSP w Choczewie

  • Nowy rok szkolny w Zespole Szkolno-Przedszkolny im. Unii Europejskiej w Choczewie

                1 września, jak co roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tym razem, ze względu na obostrzenia epidemiczne zrezygnowaliśmy z uroczystego spotkania, w którym uczestniczyłaby cała społeczność szkolna, a więc uczniowie, ich rodzice, grono pedagogiczne i zaproszeni goście.

    Wychowawcy klas 2-8 przywitali swoich wychowanków w klasach. Natomiast najmłodsze dzieci – z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych – wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w spotkaniu w hali sportowej z udziałem władz Gminy Choczewo: Wójtem panem Wiesławem Gębką, Przewodniczącym Rady Gminy panem Krzysztofem Łasińskim oraz wychowawcami i dyrekcją szkoły.

                W bieżący roku szkolnym dzieci i młodzież uczyć się będą w 25 oddziałach. Będą mogły też korzystać ze wsparcia nauczycieli specjalistów, których szeregi zasiliła psycholog szkolna. 

    Mamy ogromną nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów i będziemy mogli kontynuować projekty, które rozpoczęliśmy w poprzednim roku szkolnym oraz podejmować działania związane z nowymi przedsięwzięciami.

                Uczniom naszej szkoły oraz ich Rodzicom w tej trudnej, pandemicznej sytuacji życzymy przede wszystkim zdrowia, ale również, aby ten rok szkolny był spokojny i pełen radości.

     

                                                                                                  Dyrekcja szkoły

  • Witamy w przedszkolu

                Pod koniec sierpnia odbyły się zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych przedszkolaków. Podczas wspólnych spotkań integracyjnych dzieci i rodzice mogli spędzić aktywnie i wesoło czas w placówce, poznać pracowników i przedszkolne zwyczaje. Dzięki tym spotkaniom maluchy z radością i bez stresu zaaklimatyzowały się w nowym miejscu.

    Podziękowania

               

                Składamy serdeczne podziękowania pani Sylwii Garskiej-Chmarycz, za pośredniczenie w pozyskaniu od państwa Marcina i Ewy Orlikowskich (https://orplast.pl/) pojemników na zabawki i pomoce dydaktyczne dla dzieci. Dzięki podarowanym pudełkom łatwiej jest naszym milusiński utrzymać porządek w salach.

    Przedszkolaki i nauczyciele

  • Rekrutacja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Unii Europejskiej w Choczewie na r. szk. 2021/2022

             Dyrekcja szkoły zainteresowanych rodziców informuje, że od 1 marca 2021r. można składać wnioski do przedszkola, oddziałów przedszkolnych oraz pierwszej klasy szkoły podstawowej. Rodzice dzieci, które w przyszłym roku szkolnym nadal będą uczęszczać do przedszkola lub oddziałów przedszkolnych, są zobowiązani w dniach 18-26 lutego do złożenia deklaracji o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej.

    Wnioski można wydrukować ze strony internetowej bądź pobrać w sekretariacie szkoły.  Czytelnie wypełnione wnioski/zgłoszenia należy złożyć w sekretariacie szkoły do 19 marca 2021r.    

         Drodzy Rodzice, należy pamiętać, że wczesna edukacja pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, szczególnie emocjonalny i społeczny. Dzieci korzystające z wychowania przedszkolnego harmonijnie się rozwijają i we właściwym wieku osiągają pełną dojrzałość szkolną. Dzięki wykwalifikowanej kadrze zapewniamy naukę i wychowanie z wykorzystaniem innowacyjnych metod, w miłej i ciepłej atmosferze. 

    Zachęcamy więc Państwa  do skorzystania z możliwości zapisu dziecka do naszego przedszkola. 

  • REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH

  • Gmina Choczewo z grantem od PSE

  • Szkolny konkurs literacki

    W październiku 2020r. w Szkole Podstawowej  w Choczewie odbył się  szkolny konkursu literacki dla uczniów klas 4, którego organizatorkami były nauczycielki:     M. Szypulska i A. Natoniewska –Styn. W tym roku temat brzmiał: „Przeczytaj!- list do przyjaciela”.  Celem konkursu było pogłębianie umiejętności pięknego pisania, rozwijanie kultury języka polskiego, zdolności literackich.

    Do ścisłego finału zakwalifikowało się 6 osób.

       Komisja konkursowa po wnikliwym sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców konkursu i 20.10.2020r. wręczyła dyplomy i nagrody zakupione przez Radę Rodziców.

           Pierwsze miejsce zdobyła uczennica Lena Bizewska,  drugie miejsce zajął Piotr Kaczmarek , trzecie miejsce przypadło Annie Bocho.

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału  w kolejnych konkursach polonistycznych.

                                

  • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

    13.10.2020 r. - uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klasy pierwszej i czytelników biblioteki szkolnej.

  • Największy skansen na Kaszubach.

    We wtorek 29 września, grupa uczniów klas piątych i szóstych wyjechała na pierwszą wycieczkę      w ramach nauczania języka kaszubskiego do Wdzydz Kiszewskich.
    Dzieci pod opieką nauczycieli zwiedziły cały Kaszubski Park Etnograficzny im. Izydora i Teodory Gulgowskich - największy skansen na Kaszubach.

  • Sukces naszego ucznia

    Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Błażej Pliński zdobył III miejsce, w konkursie muzycznym "Świętujemy Naszą Niepodległość". Uczestnicy brali udział w koncertach organizowanych we współpracy z Bielskim Towarzystwem Muzycznym oraz Parafią Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Juszczynie. Serdecznie gratulujemy Błażejowi wysokich osiągnięć w grze na trąbce.  

    Gry Błażeja można posłuchać:

  • Projekt edukacyjny „English binds people together”

    W ramach innowacji pedagogicznej nasza szkoła również w tym roku szkolnym bierze udział w ogólnopolskim projekcie z języka angielskiego „English binds people together”. Projekt zakłada wymianę maili między uczniami klas ósmych z całej Polski. Tematyka oraz zadania z prac pisemnych układane są zgodnie z wytycznymi do egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie biorący udział w projekcie wybierają partnera do wymiany maili z ogólnej listy uczestników z całej Polski. Koordynatorami projektu są nauczyciele uczący języka angielskiego w szkołach, które w projekcie biorą udział Prace są sprawdzane oraz przesyłane do koordynatorów ze szkól partnerskich, którzy rozsyłają swoim uczniom otrzymane maile. Uczniowie realizują kolejne zadania ( dwa razy w miesiącu), odpowiadając na otrzymane maile od swoich partnerów. Prace oceniane są zgodnie z zaleceniami OKE.

    Realizacja programu innowacyjnego projektu „English binds people together” pozwala na rozwijanie umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnych, wzmacnia motywację uczniów do pisania w języku obcym. Rozpisane terminy uczą obowiązkowości, a żywy odbiorca stworzonej pracy uczy szacunku do jego czasu, wykonanej pracy oraz motywuje do wykazania się wiedzą i odpowiednim poziomem wypowiedzi.

    CEL główny:

    - nabycie umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnej w języku angielskim, obowiązującej na egzaminie ósmoklasisty

    Cele szczegółowe:

    - swobodne posługiwanie się językiem angielskim i słowie pisanym,

    - przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego, w tym nabycie umiejętności tworzenia krótkich, prostych, spójnych i logicznych wypowiedzi pisemnych (np. notatkę, ogłoszenie, zaproszenie, życzenia, wiadomość, SMS, pocztówkę, e-mail, historyjkę, list prywatny, wpis na blogu),

    - zachęcanie do rozwijania własnych umiejętności, pogłębiania wiedzy, nauki słownictwa, poprawnego pisania,

    - kształtowanie u uczniów postawy obowiązkowości, terminowości,

  • Innowacja pedagogiczna w nauczaniu słownictwa z języka angielskiego z wykorzystaniem ogólnopolskiego programu Insta.Ling dla Szkół

    Nauczycielki języka angielskiego zgłosiły uczniów z klas IV-VIII do udziału w kolejnej edycji programu Insta.Ling. Czym jest Program Insta.Ling dla szkół? Insta.Ling jest stroną WWW (kliknij tutaj!) do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczycielki przydzielają słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu.

    Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.

    Uczestnictwo w programie Insta.Ling dla szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców oraz objęty jest patronatem MEN. 

    W zeszłorocznej edycji nasza szkoła i nauczycielki języka angielskiego otrzymali Certyfikaty Jakości Kształcenia Języków.

  • LICZBY SĄ WSZĘDZIE

    Celem projektu jest wykorzystywanie w praktyce wiedzy matematycznej. Składa się z 3 segmentów: dla uczniów:

    -  kl. 5 (gr. I): Liczby w kalendarzu i czasie,

    - kl. 6  (gr. II i III): Nasza szkoła w liczbach,

    - kl. 7 (gr. IV): Człowiek i jego potrzeby w liczbach.

    Projekt obejmuje 10, dwugodzinnych warsztatów dla każdej grupy.

    Grupa pierwsza m. in. zbierze dane o zegarze i kalendarzu, historii zegara, odczyta fazy Księżyca, wykona kalendarze, zegary i klepsydry.

    Gr. Druga i trzecia zbierze dane o wielkości sal szkoły, odczyta plany budynku, wykona pomiary pomieszczeń (pola i objętości) oraz opracuje wyniki - diagramy, wykresy. Wykona także model budynku  z wykorzystaniem brył.

    Gr. czwarta zbierze dane nt. masy mięśniowej, kostnej człowieka, ilości wody. Zestawi zapotrzebowanie kaloryczne - wiek, płeć, rodzaj pracy. Przeliczy wartość kaloryczną i przyrządzi posiłek, obliczy kalorie spalane podczas aktywności fizycznej. Stworzy jadłospis dla ucznia z cukrzycą.

    Dwa warsztaty przeznaczone zostaną na uporządkowanie informacji, wykonanie prezentacji, które w formie otwartych zajęć/apelów z gośćmi, zostaną przedstawione w klasach 1-5 (gr. I),  6-8 (gr. II-IV).

    Dyrekcja szkoły

  • Europejski Tydzień Sportu

     

    W tym roku również bierzemy udział w ETS. W dniach 23-30 września zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli do wzięcia udziału we wspaniałej inicjatywie bycia aktywnym „Czas na sport”  – „Be Active”.

    Zadania na ten tydzień:

    Środa – „Bieg przełajowy”, czyli  „bieg po zdrowie”  oraz Inauguracja Roku Sportowego w klasach VI.

    Czwartek – „Dzień pieszej wycieczki” - marsze, wycieczki do lasu, parku oraz nad jezioro, a także Inauguracja Roku Sportowego w klasach IV – V.

    Piątek – „Dzień rowerowy” – uczniowie, którzy przyjadą tego dnia do szkoły rowerem otrzymają dodatkową ocenę z w-f  (należy zgłosić te fakt wychowawcy/nauczycielowi w-f).

    Poniedziałek – „Zdrowe podjadanie” – kształcenie odpowiednich prozdrowotnych zachowań i zachęcanie do aktywnego trybu życia: pogadanki o zdrowiu na godzinach wychowawczych, plakaty przedstawiające zdrowe odżywianie, promocja żywności niskokalorycznej. W ramach akcji – każdy z uczniów/nauczycieli przynosi do II śniadania owoc lub warzywo.

    Wtorek – „Dzień rekreacji” – gry i zabawy rekreacyjne – tenis stołowy, badminton , itp.

    Środa – zakończenie Tygodnia Sportu – krótkie układy taneczne przygotowane przez klasy. Prezentacja tańców zgodnie z harmonogramem na przerwach przed klasami.

    Przez cały tydzień przychodzimy do szkoły w strojach sportowych.

    Nauczyciele wychowania fizycznego i Dyrekcja szkoły

     

  • ZAJĘCIA ZAWIESZONE

    Szanowni Rodzice, decyzją Ministra Edukacji Narodowej, w ramach konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w całym kraju zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostają czasowo zawieszone.

    12 i 13 marca w naszej szkole, przedszkolu będą miały miejsce wyłącznie zajęcia świetlicowe, w których uczestniczyć mogą wyłącznie uczniowie/dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w domu.

    Od 16 do 25 marca dzieci i uczniowie nie przychodzą do przedszkola i szkoły. W tym czasie należy pozostawać w domach i ograniczać kontakty z innymi osobami, gdyż wirus może szczególnie rozwijać się w skupiskach ludzi.

    Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Uczniowie ten czas powinni odpowiedzialnie wykorzystać, np. uzupełniać swoje wiadomości, przeczytać lektury, powtarzać materiał do egzaminu ósmoklasisty.

    Należy pamiętać, aby zabezpieczyć się przed koronawirusem. Należy częściej myć ręce przy użyciu mydła i ciepłej wody.

    Prosimy Rodziców o śledzenie wiadomości zamieszczanych na szkolnym facebooku i w dzienniku Librus związanych z dalszymi decyzjami.

     

    Dyrekcja szkoły

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Unii Europejskiej
    ul. Szkolna 2
    84 - 210 Choczewo
  • (0-58) 572 39 14

Galeria zdjęć