W trakcie uroczystego zakończenia roku szkolnego 2023/2024 nastąpiło wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym “Zmieniamy ściany”. “Zmieniamy ściany”- mural w ZSP w Choczewie to projekt, który ma na celu stworzenie przyjaznych przestrzeni w naszej szkole. Ma wyzwalać w uczniach poczucie estetyki i dbałości o miejsce, które sami stworzą. Pomysł został doceniony i jest realizowany dzięki dofinansowaniu w ramach Programu “Gmina napędzana wiatrem”.
Uczniowie nagrodzeni to:
I miejsce - Hanna Lica
II miejsce - Katarzyna Pomieczyńska
III miejsce - Kasjana Roeske
Wyróżnienia:
Julia Łobażewicz
Jakub Tarnowski
Julia Woźniak
Lena Bizewska
Gratulujemy!
„Kiedy się budzisz masz dwie możliwości - spać dalej i wciąż marzyć lub wstać i zacząć te marzenia spełniać " Uczniowie klasy 7c wraz z wychowawcą Teresą Waloch i opiekunem Eweliną Reschke-Reuter w ramach wygranej w konkursie "Gmina Choczewo bez plastiku" pojechali na wycieczkę do Gdańska na laserowy paintball. Dziękujemy za taką możliwość.
"Szczęśliwej drogi, już czas
mapę życia w sercu masz
jesteś jak młody ptak..."
Spływ kajakowy rzeką Wdą do Wdzydz Kiszewskich. Wycieczka zorganizowana w ramach lekcji języka kaszubskiego.
Szkolenie z pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym w ramach realizacji projektu "Bezpieczeństwo przede wszystkim". Była teoria, była praktyka, było świetne przygotowanie przed nadchodzącymi wakacjami. Dziękujemy panu Łukaszowi z TotalMedica
Zajęcia z zakresu doradztwa edukacyjno - zawodowego kl. VII A - Praca w zespole - realizowane z wykorzystaniem artykułów zakupionych w ramach realizowanego programu - Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem. Koordynator Iwona Ratajczak
Uczniowie klasy pożarniczej Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach z wizytą w ZSP w Choczewie.
W dniu 12.06. przedszkole, oddziały przedszkolne oraz klasy 1-3 wzięły udział w występach tanecznych przygotowanych przez akademię tańca „DANCE ACADEMY Aleksandra Maluga”. Uczniowie zostali przygotowani przez panią Aleksandrę Malugę oraz panią Emilię Skrzyńską.
W dniu 06.06.2024 r. uczniowie klasy 7b i 7c brali udział w programie edukacyjno - obronnym „Edukacja z wojskiem”.
4.06.2024r. uczniowie klas 1a, 1b i 2b z okazji Dnia Dziecka pojechali na wycieczkę do ,,Parku Ewolucji" w Sławutówku. Było trochę ciekawostek o dinozaurach i dużo zabawy.
Dnia 4 czerwca 2024r. w ZSP w Choczewie odbył się szkolny Dzień Dziecka. Po oficjalnym powitaniu wszystkich dzieci obejrzeliśmy pokaz mody ekologicznej. Następnie rozpoczęły się rozgrywki międzyklasowe w piłce nożnej. Na dzieci czekały m.in. zajęcia taneczne, dmuchańce, kolorowe tatuaże i warkoczyki a oprócz tego pyszne hot-dogi, popcorn, lody i napoje.
Warsztaty taneczne przeprowadzone dla uczniów ZSP w Choczewie podczas szkolnego Dnia Dziecka. Zajęcia zostały zrealizowane ze środków pozyskanych z programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom, które zaangażowały się w przygotowanie ekologicznych strojów. Wszyscy pięknie się zaprezentowali, a wyniki są następujące:
1 kategoria wiekowa (przedszkole, oddziały przedszkolne i klasy 1-2)
I miejsce - przedszkole
II miejsce - klasa 0b
III miejsce - klasa 2c
2 kategoria wiekowa (klasy 3-5)
I miejsce - klasa 5a
II miejsce - klasa 3a
III miejsce - klasa 4a
3 kategoria wiekowa (klasy 6-8)
I miejsce - klasa 8b
II miejsce - klasa 7c
III miejsce - klasa 6b
Dnia 3 czerwca uczniowie klasy 3a i 3b brali udział w wycieczce do Torunia. Mieli okazję zobaczyć Dom Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę i Dom Legend. Obejrzeli pokaz planet w Planetarium oraz wzięli udział w warsztatach w Muzeum Historii Partaczy. Mieli przyjemność przejść się Rynkiem Starego Miasta.
3 czerwca br. uczniowie klasy IV c i uczeń klasy II b pod opieką pani Grażyny Olszowiec w ramach realizacji programu „Choczewo. Gmina napędzana wiatrem” uczestniczyli w wyjeździe do kina w Rumi. Po bezpiecznym dotarciu na miejsce, dzieci z uwagą obejrzały trzymający w napięciu – prawie do ostatniej sceny – film pt. „Lars jest LOL” będący ekranizacją książki Iben Akerlie o tym samym tytule. To bardzo dobre dzieło filmowe, w którym pomimo realizmu umiejętnie wykorzystano atrakcyjne dla dzieci elementy magicznego świata.
Zajęcia „Surwiwalowe Choczewo” przeprowadzone w klasach 6 i 8, zrealizowane ze środków pozyskanych z programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”.
W dzisiejszych „Targach Pracy” w Wejherowie wzięli też udział uczniowie klasy VII c Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choczewie wraz z koordynatorem projektu „Bezpieczeństwo przede wszystkim” w ramach programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem” – p. Iwoną Ratajczak i opiekunem – p. Teresą Waloch. Nasi uczniowie mieli znakomitą okazję zobaczyć organizację oraz przebieg tak ważnej z punktu widzenia lokalnego rynku pracy imprezy. Nasza szkoła była jedyną, jaka pojawiła się dzisiaj na targach w Wejherowie. Pamiątkowe zdjęcie ze Starostą – Marcinem Kaczmarkiem było też swoistą nagrodą za udział w tym, tak ważnym dla całego powiatu wydarzeniu
W dniach 27 – 29.05.2024 roku odbyła się wycieczka klas: 5a i 5b
pierwszy dzień
Pierwszym punktem wycieczki był przejazd kolejką wąskotorową na trasie Wenecja – Biskupin. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Z panią przewodnik udaliśmy w podróż do początków osadnictwa na terenie naszego kraju. Zobaczyliśmy jak wyglądało życie w tych odległych czasach. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Gniezna. Odwiedziliśmy piękną Katedrę, zobaczyliśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Najważniejsze informacje związane z tymi miejscami przekazał nam pan przewodnik. Po pełnym atrakcji dniu udaliśmy się do ośrodka, w którym mieliśmy nocleg. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji poszliśmy na boisko i plac zabaw, gdzie mogliśmy w sposób aktywny spędzić czas.
drugi dzień
We wtorek odwiedziliśmy Ostrów Lednicki – wyspę na Jeziorze Lednickim, która jest szczególna dla początków Państwa Polskiego. Była to siedziba pierwszych władców oraz prawdopodobne miejsce chrztu Mieszka I a wraz z nim symbolicznego chrztu Polski. Zobaczyliśmy stanowisko archeologiczne, o którym opowiedział nam pan przewodnik. Następnie udaliśmy do miejscowości Puszczykowo, gdzie obejrzeliśmy wiele eksponatów z całego świata, które są pamiątkami z podróży Arkadego Fiedlera. Po muzeum oprowadzał nas syn pisarza i podróżnika. Mogliśmy m. in. pobawić się na replice statku „Santa Maria” Krzysztofa Kolumba. Po pełnym wrażeń dniu udaliśmy się do hostelu w Poznaniu. Po zakwaterowaniu poszliśmy na obiadokolację i spacer pięknym uliczkami miasta.
trzeci dzień
W środę po śniadaniu zwiedzaliśmy z panią przewodnik Poznań – Stary Rynek oraz Ostrów Tumski. Usłyszeliśmy wiele informacji oraz legend poznańskich. Ciekawym punktem wycieczki były warsztaty w Rogalowym Muzeum, gdzie usłyszeliśmy legendy o powstaniu rogali świętomarcińskich, zapoznaliśmy się z ich recepturą oraz samodzielnie je wykonaliśmy. Rogalowy mistrz opowiedział nam również historię poznańskich koziołków oraz zapoznał z gwarą poznańską. Po zjedzeniu obiadu udaliśmy się w drogę powrotną do Choczewa.
Wycieczka była niezapomnianą lekcją historii oraz wspaniałą okazją do integracji i wspólnej zabawy.