Warsztaty taneczne przeprowadzone dla uczniów ZSP w Choczewie podczas szkolnego Dnia Dziecka. Zajęcia zostały zrealizowane ze środków pozyskanych z programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom, które zaangażowały się w przygotowanie ekologicznych strojów. Wszyscy pięknie się zaprezentowali, a wyniki są następujące:
1 kategoria wiekowa (przedszkole, oddziały przedszkolne i klasy 1-2)
I miejsce - przedszkole
II miejsce - klasa 0b
III miejsce - klasa 2c
2 kategoria wiekowa (klasy 3-5)
I miejsce - klasa 5a
II miejsce - klasa 3a
III miejsce - klasa 4a
3 kategoria wiekowa (klasy 6-8)
I miejsce - klasa 8b
II miejsce - klasa 7c
III miejsce - klasa 6b
Dnia 3 czerwca uczniowie klasy 3a i 3b brali udział w wycieczce do Torunia. Mieli okazję zobaczyć Dom Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę i Dom Legend. Obejrzeli pokaz planet w Planetarium oraz wzięli udział w warsztatach w Muzeum Historii Partaczy. Mieli przyjemność przejść się Rynkiem Starego Miasta.
3 czerwca br. uczniowie klasy IV c i uczeń klasy II b pod opieką pani Grażyny Olszowiec w ramach realizacji programu „Choczewo. Gmina napędzana wiatrem” uczestniczyli w wyjeździe do kina w Rumi. Po bezpiecznym dotarciu na miejsce, dzieci z uwagą obejrzały trzymający w napięciu – prawie do ostatniej sceny – film pt. „Lars jest LOL” będący ekranizacją książki Iben Akerlie o tym samym tytule. To bardzo dobre dzieło filmowe, w którym pomimo realizmu umiejętnie wykorzystano atrakcyjne dla dzieci elementy magicznego świata.
Zajęcia „Surwiwalowe Choczewo” przeprowadzone w klasach 6 i 8, zrealizowane ze środków pozyskanych z programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”.
W dzisiejszych „Targach Pracy” w Wejherowie wzięli też udział uczniowie klasy VII c Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choczewie wraz z koordynatorem projektu „Bezpieczeństwo przede wszystkim” w ramach programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem” – p. Iwoną Ratajczak i opiekunem – p. Teresą Waloch. Nasi uczniowie mieli znakomitą okazję zobaczyć organizację oraz przebieg tak ważnej z punktu widzenia lokalnego rynku pracy imprezy. Nasza szkoła była jedyną, jaka pojawiła się dzisiaj na targach w Wejherowie. Pamiątkowe zdjęcie ze Starostą – Marcinem Kaczmarkiem było też swoistą nagrodą za udział w tym, tak ważnym dla całego powiatu wydarzeniu
W dniach 27 – 29.05.2024 roku odbyła się wycieczka klas: 5a i 5b
pierwszy dzień
Pierwszym punktem wycieczki był przejazd kolejką wąskotorową na trasie Wenecja – Biskupin. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Z panią przewodnik udaliśmy w podróż do początków osadnictwa na terenie naszego kraju. Zobaczyliśmy jak wyglądało życie w tych odległych czasach. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Gniezna. Odwiedziliśmy piękną Katedrę, zobaczyliśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Najważniejsze informacje związane z tymi miejscami przekazał nam pan przewodnik. Po pełnym atrakcji dniu udaliśmy się do ośrodka, w którym mieliśmy nocleg. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji poszliśmy na boisko i plac zabaw, gdzie mogliśmy w sposób aktywny spędzić czas.
drugi dzień
We wtorek odwiedziliśmy Ostrów Lednicki – wyspę na Jeziorze Lednickim, która jest szczególna dla początków Państwa Polskiego. Była to siedziba pierwszych władców oraz prawdopodobne miejsce chrztu Mieszka I a wraz z nim symbolicznego chrztu Polski. Zobaczyliśmy stanowisko archeologiczne, o którym opowiedział nam pan przewodnik. Następnie udaliśmy do miejscowości Puszczykowo, gdzie obejrzeliśmy wiele eksponatów z całego świata, które są pamiątkami z podróży Arkadego Fiedlera. Po muzeum oprowadzał nas syn pisarza i podróżnika. Mogliśmy m. in. pobawić się na replice statku „Santa Maria” Krzysztofa Kolumba. Po pełnym wrażeń dniu udaliśmy się do hostelu w Poznaniu. Po zakwaterowaniu poszliśmy na obiadokolację i spacer pięknym uliczkami miasta.
trzeci dzień
W środę po śniadaniu zwiedzaliśmy z panią przewodnik Poznań – Stary Rynek oraz Ostrów Tumski. Usłyszeliśmy wiele informacji oraz legend poznańskich. Ciekawym punktem wycieczki były warsztaty w Rogalowym Muzeum, gdzie usłyszeliśmy legendy o powstaniu rogali świętomarcińskich, zapoznaliśmy się z ich recepturą oraz samodzielnie je wykonaliśmy. Rogalowy mistrz opowiedział nam również historię poznańskich koziołków oraz zapoznał z gwarą poznańską. Po zjedzeniu obiadu udaliśmy się w drogę powrotną do Choczewa.
Wycieczka była niezapomnianą lekcją historii oraz wspaniałą okazją do integracji i wspólnej zabawy.
Wycieczka rowerowa do Dębek, dzieci z klas 4-6, zorganizowana w ramach nauczania j. kaszubskiego.
Bal seniora w ZSP Choczewo. Nasza młodzież należąca do chóru szkolnego została przygotowana przez Panią Henrykę Soboń i Pana Mateusza Radziejewskiego.
15 maja 2024r. klasy 1a i 2b pojechały do Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie, w której jest sala edukacyjna Ognik. Dzieci mogły zobaczyć pracę strażaków, sprzęt i założyć mundur strażacki z hełmem oraz zobaczyć pożar. Była również wspinaczka po drabinie i ślizgi z rury strażackiej.
W dniu dzisiejszym dzieci z klasy 0a wraz z wychowawcą odwiedziły Gminną Bibliotekę. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, co to jest biblioteka, co można w niej robić i co ważne... jak należy zachowywać się w takim miejscu. Dzieci wysłuchały również opowiadań czytanych przez P. Irenkę, których tematem przewodnim była "mama". Na koniec uczniowie wykonali zakładki do książek. Dziękujemy za poświęcony czas.
9 maja 2024r. - Klasy Ia, Ib, IIb, IIc pod opieką p. M. Mazur, p. E. Domarus, p. A. Pokorskiej oraz p. B. Cholka udały się do Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku na spektakl pt. „O trzech zaklętych królewnach”. W drodze powrotnej dzięki kreatywności kierowcy w omijaniu korków, zaoszczędziliśmy pół godziny, które pozwoliło nam zatrzymać się w Wicku na placu zabaw „Bagno Shreka” by rozprostować nogi.
Zajęcia z robotami Photon z udziałem dzieci z zerówki 0b i uczniów klasy 1b. Dziękujemy Pani Basi Cholce za zorganizowanie zajęć i wprowadzenie nas w tajniki programowania.
Rozstrzygnięcie Powiatowego Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie. Jan Krauze zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy tego dnia reprezentowali naszą szkołę.
26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole grupę studentów pod przewodnictwem Pana Marcina Wagnera z Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, którzy przeprowadzili warsztaty „Archeologia w Szklanej Hucie” w klasach 0-3. Celem spotkania była popularyzacja i rozwój umiejętności manualnych u dzieci.
Radość tańca nie zna granic
W przedszkolu i szkole każdy dzień to okazja do odkrywania magii tańca!
Nasze małe tancerki i tancerze rozbrzmiewają radością na parkiecie, ucząc się nowych kroków i wyrażając siebie poprzez ruch
Wspólnie tworzymy niezapomniane chwile pełne muzyki, uśmiechu i energii!
18 kwietnia klasy 2c, 3b i 4c wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie, gdzie miały okazję uczestniczyć w warsztatach tworzenia z drewna m.in. biżuterii oraz wsłuchania się w odgłosy ssaków i ptaków żyjących w lesie.