W ramach Światowego dnia owoców i warzyw, który przypadał 18 października dzieci z Zerówki Ob przygotowały " Kolorowe talerze" ozdobione swoimi ulubionymi warzywami i owocami. Realizując jednocześnie w ten sposób zadanie w ramach Projektu Postaw na wartości.
Rozpoczęliśmy dziś XV edycję projektu "Nasza Gmina Czyta Dzieciom". Odwiedziły nas dzieci z klasy 0c ZSP Choczewo, które powitała Dyrektor GOKiB Pani Karolina Majcher. Następnie Radna Rady Gminy Choczewo Pani Dorota Bianga w imieniu Wójta Gminy czytała swoim małym słuchaczom wiersze i opowiadania o jesieni.
Kolejnym punktem spotkania były warsztaty plastyczne, na których dzieci z kartonu, papieru, płatków kosmetycznych, farb i pipetek stworzyły swoje własne jesienne drzewa. Dziękujemy dzieciom za odwiedziny, uważne słuchanie i pięknie wykonane drzewa.
Dnia 16.10.2024r. odbyła się próbna ewakuacja całej szkoły.
Pierwsze tygodnie w klasie 1a były czasem adaptacji uczniów do nowych wyzwań, obowiązków. Bardzo ważna w tym czasie była integracja, stworzenie pozytywnej, życzliwej atmosfery oraz odpowiednie wdrożenie do nowych zadań. Uczniowie mieli okazję bliżej się poznać, twórczo spędzić czas i stworzyć przyjazne warunki do dalszej nauki.
Uroczyste przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej wykonane przez uczniów klas 2a i 3c .
W dniach 4-5 października odbyło się integracyjne nocowanie uczniów klas 8 w ZSP w Choczewie.
Pod opieką pani Teresy Waloch, Eweliny Reschke- Reuter i Bernadety Peplińskiej.
Przebranie było przepustką do wzięcia udziału w nocowaniu. Nie zabrakło atrakcji kulinarnych: pieczenia gofrów, naleśników, wyciskanych soków. Ponadto uczniowie wzięli udział w konkurencji sportowej gdzie najlepszą zawodniczką okazała się Jana a zawodnikiem Marcin - gratulujemy
Jednak zabawa w chowanego dostarczyła najlepszych wrażeń.
Dnia 09.10.2024r. klasy 1-3 miały przyjemność uczestniczyć w wycieczce zorganizowanej w ramach języka kaszubskiego do Pucka.
Zwiedzili miasto oraz wzięli udział w warsztatach tworzenia piór do pisania.
Dnia 07.10.2024r. kl. 0b i 0c udały się na wycieczkę do Borowej Chaty. Na miejscu pracownicy nadleśnictwa przeprowadzili bardzo ciekawe warsztaty edukacyjne o zwierzętach leśnych.
W dniu 27.09.2024 r. Uczniowie klas 5a (w ramach wyróżnienia w konkursie "Gmina bez plastiku") i 4b uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Odbyły się one w restauracji "Chmaryczówka" w Nadolu i były prowadzone przez panią Sylwię Garską-Chmarycz. Uczniowie uczyli się jak przygotować własnoręcznie makaron, który później zjedli z przygotowanym sosem. Warsztaty były fantastyczne!
W dniu 26.09 uczniowie klas "0" uczestniczyli w bardzo ważnym i wyjątkowym spotkaniu. Dzieci odwiedziła Pani dzielnicowa. Funkcjonariuszka policji przypomniała zerówkowiczom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi. Pogadanka wzbogacona została o zajęcia praktyczne z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych pozyskanych w ramach projektu "Bezpieczeństwo przede wszystkim" Gmina Napędzana Wiatrem
Wyjazd klasy 3c do Nadola. Warsztaty z przygotowania pizzy oraz zwiedzanie Zagrody Gburskiej - zrealizowanie nagrody (wyróżnienie) w konkursie " Nasza gmina bez plastiku".
Wycieczka na latarnie dzieci z Ob i Oa w Stilo w ramach realizacji jednego z zadań z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Postaw na wartości.
23 września w naszej szkole odbyła się Inauguracja Roku Sportowego. Uczniowie klas 4-8 brali udział w biegach przełajowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Całemu wydarzeniu towarzyszyła wspaniała sportowa atmosfera.
Gratulujemy wszystkim uczniom wytrwałości i zaangażowania!!!
Dzielnicowa p.Anna Piankowska na dzisiejszych zajęciach przypomniała najmłodszym pieszym podstawowe zasady poruszania się po drogach. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach i dogadywały zagadki. Za swoją aktywność zostały obdarowane odblaskowymi chustkami, które przydadzą się podczas jesiennych spacerów.
W piątek 20 września odbył się wyjazd edukacyjny w ramach projektu „ Piaśnica- Golgota Kaszubska”. Uczniowie klas ósmych pod kierunkiem nauczycieli: H. Soboń, N. Kowalewskiej- Jażdżewskiej, T. Waloch, M. Zarzyckiej, odkrywali tajemnice naszego regionu, a dokładniej Zbrodni pomorskiej z 1939 roku w Lesie Piaśnickim. Masowe egzekucje pochłonęły tam ok. 14 tysięcy ofiar, w tym również dzieci. Piaśnica stanowi największe po KL Stutthof miejsce kaźni ludności polskiej na Pomorzu w okresie II wojny światowej.
Wycieczka edukacyjna do Gdańska, w ramach lekcji języka kaszubskiego Pierwszy wyjazd w tym roku szkolnym zorganizowano dla uczniów klas VI - VIII.
W tym roku z okazji Narodowego Dnia Sportu uczniowie klasy 6ab wraz z wychowawcami i nauczycielami wychowania fizycznego uczestniczyli w marszobiegu na trasie Stilo- Lubiatowo. Pogoda dopisała, uczniowie aktywnie spędzili czas. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.